Image layer

SZKOLIMY OD LAT

Przeszkoliliśmy blisko 1,7 mln osób
Prowadzimy 80 forów branżowych

więcej na www.frdl.org.pl

Zabierz głos

Zabierz głos
„Zabierz głos, bo go stracisz”

13 października 2019 roku odbędą się wybory do Sejmu i Senatu RP. Udział w nich to nasze prawo i obowiązek, ale przede wszystkim wielkie święto demokracji. W ostatnich wyborach parlamentarnych z prawa głosu skorzystała nieco ponad połowa (50,9%) uprawnionych obywateli. Liczniej bierzemy udział w wyborach prezydenckich, mimo że to decyzje parlamentu mają decydujący wpływ na funkcjonowanie naszego państwa.

Fundacja Batorego już po raz dwunasty zachęca Polki i Polaków, by poszli na wybory.

Głosujmy – jeśli chcemy zachować świat swoich wartości!

Kampania społeczna pod hasłem „Zabierz głos, bo go stracisz” ma charakter profrekwencyjny i jest ponadpartyjna. Nie opowiada się za żadnym z ugrupowań, ale za wartościami demokratycznymi. Przypomina, że Rzeczpospolita jest dla wszystkich, a demokracja to wielka wartość, której podstawą jest głos obywateli. Ten głos tracimy, nie idąc na wybory.

13 października zdecydujemy, w jakim kraju będziemy żyć. Głosując, wspieramy fundamentalne wartości, które tworzą Polskę i wyznaczają kierunek, w którym zmierza. Sejm i Senat są naszą reprezentacją. To od nas zależy, jaką twarz będzie miała Polska.

Jeżeli nie są nam obojętne: edukacja naszych dzieci, powietrze, którym oddychamy, podatki, które płacimy, ceny w sklepach, opieka w szpitalach, zasady refundacji leków, z których korzystamy, czy wartości takie jak szacunek, prawda, przyzwoitość – chodźmy na wybory!

„Mój głos liczy się tylko, jeśli go oddam”

W spocie kampanii różne osoby zabierają głos ponad sporami politycznymi toczącej się kampanii wyborczej. Odwołują się do swoich własnych wartości i przekonań, do tego, na czym im naprawdę zależy. Każdy z nich ma swój powód, aby iść na wybory. Młody mężczyzna myśli o czystym powietrzu, starsza pani o służbie zdrowia, ktoś inny o ludzkiej solidarności. Na koniec kobieta, od której bije siła i niezależność, zdecydowanym głosem mówi: „Kiedy mówią mi, co się liczy…ja wiem, że mój głos liczy się tylko, jeśli go oddam”.

Spot zamyka głos Andrzeja Seweryna, który do pójścia do urn mobilizuje hasłem kampanii: ZABIERZ GŁOS, BO GO STRACISZ! 13 października głosuj w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej 13 października”.

Organizatorzy kampanii

Kampanię „Zabierz głos, bo go stracisz” organizuje Fundacja im. Stefana Batorego. Wspierają ją licznie organizacje pozarządowe, m.in. Front Europejski, Fundacja Geremka, Fundacja: Projekt Polska, Fundacja im. Roberta Schumana, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych, Związek Miast Polskich.

Strategię kampanii opracował Grzegorz Markowski z CPC Brand Consultants. Za koncepcję kreatywną i realizację odpowiada agencja Directors, zaś za produkcję Flota Filmowa. 

Kampania będzie emitowana w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i radiowych, w internecie, mediach społecznościowych oraz prasie. W przestrzeni miejskiej pojawi się na ekranach
w komunikacji oraz nośnikach elektronicznych w kinach.

 

 

Chcesz być na bieżąco z ofertą szkoleniową?

Zapisz się na newsletter