Najważniejsze zmiany w PIT od 1 stycznia 2019 r. oraz inne wybrane zagadnienia

Data szkolenia
2018-12-07
Miejsce szkolenia
FRDL Centrum Szkoleniowe w Łodzi, ul. Rewolucji 1905 roku nr 9, II PIĘTRO (DOMOFON NR 36)
Cena szkolenia
Cena szkolenia do 27.11 wynosi 379 PLN
Po 27.11 cena szkolenia wynosi 419 PLN
Pełny opis
ikonka pdf - dokładny opis szkolenia i karta zgłoszenia OPIS SZKOLENIA / KARTA ZGŁOSZENIA
Formularz
Formularz zgłoszeniowy
O szkoleniu

Cele i korzyści ze szkolenia:
Podczas szkolenia omówione zostaną zagadnienia związane z podatkiem dochodowym od osób fizycznych z uwzględnieniem najważniejszych zmian i podkreśleniem najważniejszych zagadnień w tym zakresie. 

Adresaci szkolenia:
Pracownicy działów kadr i płac zajmujący się rozliczaniem podatku PIT, pracownicy służb księgowych i finansowych, osoby stosujące w bieżącej pracy prawo podatkowe jak również inne osoby zainteresowane powyższą tematyką.

Prowadzący szkolenie: 
Licencjonowany doradca podatkowy, doświadczony praktyk w dziedzinie finansów, rachunkowości, podatków, inwestycji, prawa. Absolwentka Wydziału Finansów i Inwestycji Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz wielu studiów podyplomowych w zakresie doradztwa podatkowego, rachunkowości, prawa karno-skarbowego, gospodarczego i handlowego. Właścicielka dużej kancelarii prawno-podatkowej. Wpisana na listę Biegłych Rzeczoznawców w dziedzinie doradztwa podatkowego, posiada certyfikat Usługowego Prowadzenia Ksiąg Rachunkowych oraz wpis na listę Doradców Podatkowych. Słuchacze cenią sobie jej szeroką wiedzę oraz umiejętność przystępnego, klarownego jej przekazywania. 

Program szkolenia:
1.    Przypomnienie  zmian 2018 
2.    Zmiany na 2019 rok
3.    50% koszty uzyskania przychodów – twórcy, limit kosztów
4.    Zmiany w katalogu zwolnień z podatku dochodowego – zapomogi , świadczenia z ZFŚS,  świadczenia na rzecz emerytów i rencistów
5.    Zmiany w katalogu kosztów nie stanowiących kosztów uzyskania przychodu,
6.    Obliczanie kwoty wolnej od podatku w 2019 r.
7.    Odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej wartości niematerialnych i prawnych otrzymanych 
w darowiźnie. Amortyzacja majątku dziedziczonego
8.    Nieodpłatne świadczenia na rzecz pracowników – samochód, telefon, dojazdy, imprezy, pożyczki, odzież robocza i inne
9.    Wydatki pracodawcy na działalność socjalną  (dofinansowanie urlopów pracowniczych, świadczenia rzeczowe, prezenty, nagrody, paczki świąteczne, bony, posiłki i napoje dla pracowników, pakiety medyczne, podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników, zapomogi, wynajem lokali mieszkalnych, okulary, odszkodowania, odsetki od zaległych wynagrodzeń, ekwiwalenty).
10.  Podróże służbowe pracowników i podróże osób niebędących pracownikami – warunki zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych.
 

Chcesz być na bieżąco z ofertą szkoleniową?

Zapisz się na newsletter