Metody pracy projektowej w edukacji

Data szkolenia
2019-06-14
Miejsce szkolenia
FRDL Centrum Szkoleniowe w Łodzi, ul. Jaracza 74
Cena szkolenia
Cena szkolenia do 04.06 wynosi 379 PLN
Po 04.06 cena szkolenia wynosi 419 PLN
Pełny opis
ikonka pdf - dokładny opis szkolenia i karta zgłoszenia OPIS SZKOLENIA / KARTA ZGŁOSZENIA
Formularz
Formularz zgłoszeniowy
O szkoleniu

Cele i korzyści ze szkolenia:
Podczas warsztatu poznamy podłoże teoretyczne edukacji nieformalnej, a także w praktyce nauczymy się wprowadzać elementy warsztatowe do scenariusza lekcji. Zastanowimy się, w jaki sposób możemy wykorzystać film, literaturę czy teatr do efektywnej nauki. Nauczymy się prowadzić i pogłębiać dyskusję oraz pobudzać uczniów do myślenia. Opracujemy krótkie scenariusze lekcji. 

Adresaci szkolenia:
Nauczyciele oraz inne osoby pracujące w dziećmi i młodzieżą.

Prowadzący szkolenie: 
Psycholog, trenerka, edukatorka, nauczycielka akademicka. Absolwentka psychologii ze specjalnością psychologia kliniczna na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, kończy szkolenie podyplomowe z seksuologii klinicznej na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Warszawie (studia podyplomowe pod patronatem prof. Zbigniewa Lew-Starowicza) oraz kursy prowadzone przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy edukacyjnej i szkoleniowej we współpracy z licznymi organizacjami. Prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także osób i grup z niepełnosprawnościami (intelektualną, wzroku, słuchu, sprzężoną), zaburzeniami psychicznymi, defaworyzowanych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Autorka wielu scenariuszy zajęć i szkoleń. Ma również doświadczenie w superwizji koleżeńskiej edukatorów prowadzących zajęcia dla grup osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jako psycholog udziela poradnictwa dla rodzin. Pracuje pod superwizją.

Program szkolenia:
1)    Cykl Kolba
2)    Film w edukacji
3)    Literatura w edukacji
4)    Teatr w edukacji
5)    Praca z materiałami źródłowymi
6)    Praca z nowymi mediami
7)    Nauka przez doświadczenie
8)    Czas na refleksję
9)    Metody dramy
10)    Tworzenie scenariuszy zajęć

Uwagi: uczestnicy mogą przynieść ze sobą propozycje krótkich tematów lekcji, do których być może spróbujemy wypracować wspólnie nowe metody pracy z grupą.
 

Chcesz być na bieżąco z ofertą szkoleniową?

Zapisz się na newsletter